SON DAKİKA

Dünyanın en zeki 5 hayvanı

Dünyanın en zeki 5 hayvanı

5- Domuzlar

domuz en zeki hayvanlar listesi

Domuzlar son derece sosyal ve aktif insalardır.Hatta Anne domuzlar genç ve küçük domuzları sakinleştirmek için şarkı bile söyleyebilir.Domuzlar genellikle hep beraber olurlar.Beraber yemek yerler beraber uyurlar ve birlikte gezintiye çıkarlar.Değişik ses yöntemleriyle birbirleriyle haberleşme yeteneğine sahiptirler.Geçmişte yaptıkları şeylerden ders çıkarabilme özelliğine sahiptirler.

4- Filler

filler ve zekaları hayvanlar aleminin en zeki hayvanları

Dünyada en büyük beyne sahip olan hayvanlandır filler.Domuzlarda olduğu gibi fillerde domuzlar kadar aktif ve sosyal hayvanlardır.Bazı araştırlamalar sonucunda fillerin yüzlerce sesi ayırt edebildiği ve ses kaydetme hafızasının çok geniş olduğu bilimsel araştırmalarca keşfedilmiştir.

3- Köpekler

https://internetsokagi.com/wp-content/uploads/2018/01/kopekler-ve-zekalari-zeki-hayvanlar-listesi.jpg

Köpekler ortalama olarak 2 yaşındayken bir çoçuğun zekası sahip bir beyin yapasına sahiptir.Koku almak verilen komutları yerine getirmek genellikle köpek sevdiği ve özelliğidir.Çok geniş bir alan bile olsa bölgeleri bile tarayabilen ve son derece iyi huylu sadık hayvanlardır.

2- Yunuslar

yunuslar ve zekaları

Yunuslar aynada bile kendilerini tanıyabilicek hayvanlardır.Hafızaları çok güçlüdür.Duygularını sesli olarak ifade etme yeteneğine sahiptirler.Örnek olarak gülebilir üzgün olduklarında üzgün olduklarını ifade edebilirler.Yunuslar hakkındaki bir diğer ilginç bilgi ise uyudukları zaman beyinlerinin yarısı çalışmaya devam eder.Olabilicek saldırılara karşı her zaman kendilerini korumaktadırlar.

1- Maymunlar

en zeki hayvanlar maymunlar

Maymunlar çevrelerini öğrenmeyi keşfetmeyi çok iyi bilirler ve keşif yaparken birbirleriyle iletişimde olular.Maymunlar kendilerine ev inşa edebilir diğer hayvanlara karşı korunmak için küçük silahlar geliştirebilirler.Maymunlarında son derece aktif ve sosyal bir hayatı vardır.

Bir önceki yazımız olan 2018'in en çok dinlenen müzikleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

18 Ocak 2018, 23:52

2018’in en çok dinlenen müzikleri

2018’in en çok dinlenen müzikleri Listemizde Paylaştık. 2018’le beraber yeni çıkan şarkıları tüm sosyal medyada takip ettik ve sırasıyla liste halinde paylaşıyoruz.Türkçe Slow ve Yabancı hitten karışık playlist.

Devamını Görüntüle